صفحه اصلی > معرفی شرکت > منشور اخلاقی کارکنان شرکت گاز استان مازندران 

 

منشور اخلاقی کارکنان شرکت گاز استان مازندران

ما کارکنان شرکت گاز استان مازندران بعنوان خدمتگذار جامعه تمام تلاش خود را در جهت توسعه پایدار و زندگی بهتر مردم بر مبنای ارزشهای اسلامی بکار می گیریم و بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا درجهت سرافرازی صنعت گاز و اعتلای کشور گام نهیم.

 

خدامحوری

مامعتقدیم عبودیت ، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده در این راستا همیشه و در همه حال رضایت خدای متعال را مد نظر قرار داده و خدا را ناظر بر اعمال خویش میدانیم.

 

ولایتمداری

براین باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ائمه اطهار (ع)  و همچنین ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد شد.

 

 قانون مداری

ما معتقدیم اندیشه مان در مدار اعتدال ، تصمیمات مان بر مبنای تدبیر و رفتارهای مان در چارچوب قانون باشد و از شتابزدگی و خودسری پرهیز کنیم.

 

رعایت اصول اخلاقی

رعایت اخلاق حسنه و توجه به کرامت انسانی و آموزه های آسمانی دین مبین اسلام ، در رفتار اداری و سازمانی مبتنی برخوشرویی و احترام و فروتنی را برخود لازم میدانیم.

 

انسجام و یکپارچگی

ما معتقد به افزایش انسجام و یکپارچگی و همصدایی در سازمان با رویکرد تعاملی هستیم و در راه ارتقای تعهد و وفادری و احساس تعلق به سازمان و همسویی آن با اهداف فردی تلاش می کنیم.

 

رعایت حقوق شهروندی و تکریم انسان ها

ما مردم و شهروندان را به عنوان ذیحق برای سازمان میدانیم لذا تکریم ارباب رجوع ، پاسخگویی و گره گشایی از مشکلات مردم و مراجعان یک ارزش حاکم در سازمان محسوب می شود و خدمات ما مزین به اصل مشتری مداری ، دقت ، سرعت ، صداقت ، رضایتمندی ، نظم و رافت اسلامی و آینده نگری است.

 

امانت داری و صیانت از سرمایه ملی

ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است و در استفاده صحیح از اختیارات ، جایگاه سازمانی و موقعیت شغلی در راستای صیانت از سرمایه ملی ، توسعه پایدار جریان گاز و انتقال آن به نسل فردا کوشا هستیم.

 

بهره وری و بهبود مستمر

بهبود و ارتقای بهره وری و صرفه جویی را محور اندیشه خود قرار میدهیم تا از این راه در همه کوشش ها پیشرفت و کامیابی مستمر بدست آید.

 

وجدان کاری و تعهد سازمانی

پایبندی به کار و تلاش و خدمت رسانی ، مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری در راستای تحقق اهداف سازمان را وظیفه خود می دانیم.

 

صداقت و درستکاری

همواره به افکار عمومی احترام بگذاریم و از دستکاری اطلاعات و یا ارائه اطلاعات به گونه ای که موجب فریب دیگران شود به شدت بپرهیزیم و در راه انجام عمل درست برای تحقق اهداف سازمان و نظام جمهوری اسلامی کوشا باشیم.

 

دانش محوری و نوآوری

همواره جهت افزایش آموخته ها برای ارتقای دانش و پرورش مهارت های خویش می کوشیم و در همه ی زمینه ها خلاقیت و نوآوری راسرلوحه اندیشه ی خود قرار می دهیم.

 

مسئولیت اجتماعی

ما معتقد هستیم نسبت به اقدامات زیربنایی مرتبط با مقوله مسئولیت اجتماعی درجهت بهبود وضعیت محیط زیست و ارتقای کیفیت زندگی آحاد جامعه در راستای توسعه فرهنگ صحیح استفاده بهینه و ایمن از گاز کوشا و پیگیر باشیم.

 

تصاویر منتخب