صفحه اصلی > معرفی شرکت > مسوولیت اجتماعی > اخبار مسوولیت های اجتماعی 


  چاپ        ارسال به دوست

موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری رایگان سرویس می‌شوند

 

با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و گاز طبیعی؛

موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری رایگان سرویس می‌شوند

 

با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی، موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری به صورت رایگان سرویس می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی موتورخانه‌ها با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و گاز طبیعی، موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری به صورت رایگان سرویس می‌شود.

وی افزود: مشترکان گازی که دارای موتورخانه مرکزی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

احمدپور اظهار داشت: طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه‌های بهینه‌سازی موتورخانه شامل تنظیم مشعل‌های موتورخانه، نصب رسوب گیر و عایق کاری پس از انجام اصلاحات به وسیله شرکت‌های مجری و کنترل‌های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران افزود: شرکت‌های مجری که دارای رتبه یک تا پنج تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه و یا تاییدیه از صنف شوفاژ کاران هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بهینه سازی سوخت جز اولویت‌های اصلی شرکت ملی گاز است و تلاش می‌کنیم که موتورخانه‌های منازل را که مصرف زیادی دارند، بدون اعمال هزینه اضافی برای مردم به گونه‌ای اصلاح کنیم که مصرف گاز تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.

احمدپور تصریح داشت: این طرح برای مجتمع‌های مسکونی بزرگ که سیستم حرارت مرکزی دارند قابلیت، صرفه اقتصادی بیشتر و نتیجه خیلی مطلوب تری دارد.

به گفته کارشناسان، سیستم کنونی موتورخانه‌ها، حدود ٥٠ درصد تلفات انرژی دارد که اجرای برخی راهکار‌ها در موتورخانه‌ها، حداقل ٣٠ درصد صرفه جویی به همراه خواهد داشت؛ باقی تلفات انرژی نیز مربوط به راندمان بسیار پایین احتراق و انتقال حرارت در مشعل و بویلر است که با جایگزینی فناوری‌های جدید مانند بویلر چگالشی، این میزان اتلاف نیز کاهش می‌یابد.


١١:٢٠ - 1399/07/28    /    شماره : ١٣١٠٩    /    تعداد نمایش : ١١٤٤خروج
تصاویر منتخب