صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

7 روستای کوهستانی شرق مازندران گازدار شد

با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال؛

7 روستای کوهستانی شرق مازندران گازدار شد

 

طی آئینی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح گازرسانی به 7 روستای کوهستانی شرق مازندران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز استان، روز پنچ شنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در روستای غریب محله بهشهر گفت: طرح گازرسانی به هفت روستای غریب محله، گالش محله، چالکده، ولم، شیرداری، پرکلا و سورک با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شد.

وی افزود: با افتتاح این طرح بیش از 75۰ انشعاب نصب و ساکنان 5۰۰ خانواری این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

احمدپور تصریح داشت: گازرسانی به ۱۵۱ روستای شرق مازندران از سال ۹۵ اجرایی شده است و تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت برخوردار شدند و تا پایان سال آینده گازرسانی به این روستاها به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران بیان داشت: باید تلاش شود تا از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری شود و رعایت نکات ایمنی در دستور کار باشد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از درختان در منطقه در سالهای گذشته به دلیل استفاده برای سوخت و گرمایش، قطع شد که با گازرسانی به روستاها این مشکل برطرف شده و جنگل و منابع طبیعی و محیط زیست حفظ و احیا می شود.

 

۶۰ درصد روستای کوهستانی شرق مازندران گازدار شدند

استاندار مازندران گفت: ۶۰ درصد روستای کوهستانی شرق مازندران در دولت تدبیر و امید گاز دار شدند.

وی افزود: با اتصال خط لوله گاز دامغان به نکا در تابستان سال ۹۶ گاز رسانی به روستاهای مناطق کوهستانی مازندران در دستور کار قرار گرفت.

"مجید حسین زادگان" روز پنچ شنبه در آیین گازرسانی به هفت روستای شرق مازندران افزود: برای گازرسانی به روستاهای شرق استان تاکنون بیش از یک هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه دولت زیرساخت فراهم می کند و کار مهمتر به دستان مردم است؛ یادآور شد: مشکلات اقتصاد باید با نگاه به درون و با توان خودمان حل شود.

استاندار مازندران گفت: باید روستاها تبدیل به کارگاه تولیدات مختلف متناسب با ظرفیت استان و شهرستان شود و کارآفرینی ایجاد شود.

حسین زادگان افزود: اشتغال و بیکاری با کار دولتی حل نمی شود و دولت باید بسترها را با تسهیلات کم بهره و رفع موانع تولید فراهم کند.

این مسوول با اعلام اینکه هزارجریب دارای مردمی سختکوش است و تلاش داریم تا خدمات به تناسب ارائه شود؛ خاطر نشان کرد: باید موانع رفع و به سمت کارآفرینی و تولید رفته و اجازه ندهیم دشمن از رسانه های مختلف وارد شده و با نقشه های مختلف به نظام و انقلاب ضربه بزند.

استاندار مازندران افزود: باید در حوزه اقتصادی متناسب با توسعه، رفاه را به مردم هدیه دهیم و با همکاری دولت و مردم برای توسعه گام برداریم.

 هفت روستای شرق مازندران امروز پنج شنبه با حضور مسولان استانی و محلی گاز دار شدند.

 

گزارش تصویری

 


٢٢:٣٤ - 1398/09/07    /    شماره : ٧٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٧٦٠خروج
تصاویر منتخب