صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

صبحگاه علوی
صبحگاه علوی در شرکت گاز مازندران برگزار شد

 

بمناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر ؛

صبحگاه علوی در شرکت گاز مازندران برگزار شد

 

صبحگاه علوی با بزرگداشت فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی در شرکت گاز مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، "سردار عبدالله ملکی" مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران صبح امروز در جمع بسیجیان شرکت گاز استان با گرامیداشت حماسه مقاومت خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر در سال ۵۹ به رغم مقاومت و حضور میدان به میدان قشرهای مختلف مردم و رزمندگان اسلام، به اشغال رژیم بعث درآمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه عملیات آزادسازی خرمشهر استراتژی جنگی ایران را به تهاجمی تغییر داد، گفت: تحلیل‌گران جنگ معتقدند که عملیات بیت‌المقدس باعث شد که دشمن در اراده خودش تردید کند.

وی با اشاره به نقش ویژه مازندران در عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: ۲۷۰ شهید از استان در عملیات بیت المقدس تقدیم شده است.

سردار ملکی با بیان اینکه استراتژی رژیم بعث با مقاومت مردم خرمشهر دچار تغییر شد و آنان را از دستیابی به اهداف محروم کرد تصریح داشت: سرانجام پس از ۵۷۵ روز مقاومت با حماسه و جانفشانی‌های رزمندگان، بسیج و مردم خرمشهر آزاد شد.

وی با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱ عنوان کرد: آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران است و باید تمرین شود تا نسل‌های بعدی از سرزمین مقدس ایران اسلامی خوب دفاع کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه ، استان مازندران در عملیات بیت المقدس نقش پررنگی را در این حماسه ماندگار داشت و ۲۷۰ شهید در حماسه آزادسازی خرمشهر تقدیم کرد، افزود: سوم خرداد در تاریخ نظام اسلامی ماندگار است چرا که این روز سند و نمادی از اوج جوانمردی رزمندگان، درایت و ولایت پذیری آنان در دوران دفاع مقدس، مقاومت و پیروزی است.

وی خاطرنشان کرد: تکلیف هر ایرانی این است که مفاهیم بلند و پیام های این واقعه را به بهترین شکل در لایه های اجتماعی نهادینه کند.

سردار ملکی یادآور شد: امروز نیز شهدای مدافع حرم با غیرت و مردانگی و بصیرت بالا از آرمان ها و منافع ایران و اسلام دفاع می کنند.

وی افزود: شهدا بدون هیچ چشمداشتی در راه آرمان و عقیده جان عزیز خود را برای دفاع از مرز و بوم و امنیت کشور نثار کردند و اینک نیز شهدای مدافع حرم الگوی بارز تداوم این راه هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران عنوان کرد: کمترین کاری که بر عهده مسئولان و مردم است در شرایط فعلی این است که فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داده و در مسیر آرمان های انقلاب اسلامی حرکت کنند.

در پایان نیز 6 تن از رزمندگانی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشتند تجلیل شدند.

یادآور می شود در ابتدای مراسم "احسان مرتضوی" مداح اهل بیت علیهم السلام اجرای برنامه کرد.

 


١٢:٢٢ - 1398/03/12    /    شماره : ٣٩٩٢    /    تعداد نمایش : ١٤٣



خروج




تصاویر منتخب