صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

مشعل گاز 34روستای مازندران در دهه فجر روشن می‌شود

 

با اعتباری بالغ بر 455 میلیارد ریال؛

مشعل گاز 34روستای مازندران در دهه فجر روشن می‌شود

 

گاز رسانی به مناطق کوهستانی و دورافتاده مازندران از مهرماه سال ۹۶ همزمان با بهره برداری از طرح بزرگ خط ۴۲ اینچ دامغان - کیاسر - ساری در دستور کار دولت قرار گرفت و حذف مصرف سوخت فسیلی و پایان دادن به برداشت چوب از جنگل برای سوخت از اهداف گازرسانی به این مناطق اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "حمزه امیرتیموری" سرپرست شرکت گاز مازندران با اظهار این که برای گاز رسانی به این روستاها 455 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است، افزود: با گازدار شدن این روستاها و انجام فرایند اشتراک‌پذیری، 2 ‌هزار و 100 خانوار روستایی و بیش از 3 هزار واحد مسکونی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی از طرح های گازرسانی به روستاهای مازندران به عنوان بزرگترین طرح دهه فجر امسال استان نام برد و بیان داشت:مازندران اولین استانی است که بیشترین شمار روستاهای دارای نعمت گاز طبیعی را دارد.

سرپرست شرکت گاز مازندران گفت: در ایام دهه فجر امسال، طرح گازرسانی به 10 روستا در بخش‌ هزارجریب شهرستان بهشهر، 15 روستا در بخش کوهستانی شهرستان سوادکوه، 4 روستا در شهرستان میاندرود، 3 روستا در شهرستان بابل و 2 روستا در شهرستان رامسر به بهره‌برداری می‌رسد.

امیرتیموری با بیان اینکه برای پروژه گازرسانی به 34 روستای مازندران در دهه فجر مجموعاً 172 هزار و 600 متر شبکه‌گذاری انجام شده است، اظهار کرد: در این روستاها بیش از 3 هزار علمک روی شبکه گازدار نصب می‌شود.

بنابراین آمار در حال حاضر از 61 شهر بزرگ و کوچک مازندران، 59 شهر و از ۲هزارو 96۳ روستای استان که قابلیت گاز رسانی دارند ،۲ هزار و 322 روستای پرجمعیت از نعمت گاز برخوردارند.

سرپرست شرکت گاز مازندران  با اعلام این که 94.5 درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز بهره مند هستند،تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در دستور کار قرار دارد.

امیرتیموری با بیان اینکه ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش شرکت گاز هستند،گفت: گازرسانی به شهر کوهستانی بلده در حال انجام است و شهر گزنگ نیز در دستور برنامه گازرسانی قرار دارد.

استان مازندران ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۵۵ درصد در شهرها و مابقی در روستاها ساکن هستند.


٠٨:٠٢ - 1399/11/12    /    شماره : ١٥٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٤٤خروج
تصاویر منتخب