صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

مشعل گاز 4 روستای سوادکوه روشن شد

با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان؛

مشعل گاز 4 روستای سوادکوه روشن شد

 

بمناسبت ایام ا... دهه فجر، چهار روستای کوهستانی منطقه سوادکوه با هفت میلیارد تومان اعتبار گازرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران،"جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز مازندران عصر سه شنبه در آئین افتتاحیه گازرسانی به چهار روستای منطقه سوادکوه، میزان هزینه این پروژه‌ها را هفت میلیارد تومان برشمرد و افزود: این پروژه دارای ۲۶ کیلومتر مسیر انتقال، دو ایستگاه و قابلیت نصب ۶۰۰ علمک است و با این اقدام بیش از ۹۰۰ خانوار تحت پوشش گازرسانی قرار گرفتند.

وی با اذعان بر کمبود نقدینگی کشور بر عدم توقف پروژه‌های گازرسانی اشاره و از جمله افتتاحیه‌های پروژه گازرسانی در این ایام را افتتاح گازرسانی به ۱۳۳ روستا و یک شهر در منطقه ساری، ده روستا در بهشهر، گازرسانی به صنعت پیشرو همچون نساجی و یک روستا در غرب استان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه گاز مانند آب نبوده و برای گازرسانی نیازمند خطوط زیاد انتقال هستیم، افزود: برای گازرسانی به یک روستا، انتقال شبکه از عسلویه به طول بیش از دوهزار کیلومتر انجام می‌شود که هزینه دولت برای انتقال گاز به مناطق کشور سرسام‌آوری است اما دولت این مبنا را قرار داده تا در هر روستای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی انجام شود.

احمدپور با بیان اینکه در گازرسانی حریم‌ها باید رعایت و مجوزها از سازمان‌های مرتبط اخذ شود، به چند خانواری که در روستای طالع گازرسانی برای آنها انجام نشد، اشاره و اظهار کرد: با جدیت پیگیر اخذ مجوزات لازم جهت گازرسانی به این چند خانوار هستیم.

وی با اشاره به اینکه  استان مازندران دارای بیشترین روستای گازرسانی شده در کل کشور است، افزود:برای روستای بالای ۲۰ خانوار، هر علمک تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد و به 2هزارو ۱۷۵ از 3هزار و ۱۰۰ روستای با قابلیت گازرسانی در استان گاز رسانی شده است، مقرر است تا 2 سال آینده مابقی نیز گازرسانی شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به اینکه از طالع رودبار به سمت گدوک 47 روستا وجود دارد که باید گاز رسانی شود، گفت: مجوزهای لازم برای خط انتقال طالع به ورسک اخذ و انجام پروژه تا ورسک در مرحله اول در 3 فاز طراحی شد، امیدواریم با مشخص شدن پیمانکاران، کلنگ این پروژه همراه با آغاز عملیات اجرایی در بهار سال ۹۹ زده شود و با انجام این پروژه، ۴۷ روستای استان مازندران و ۴ روستای استان سمنان گازرسانی شود.

گفتنی است این مراسم با حضور فرماندار ، معاون فرماندار، بخشدار سوادکوه و نماینده مردم قائم شهر ، سوادکوه ، جویبار و کیاکلا در مجلس شورای اسلامی و اهالی روستاهای منطقه برگزار شد.

 

گزارش تصویری

 


١٣:٥٥ - 1398/11/16    /    شماره : ٨٤٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٤٧خروج
تصاویر منتخب