صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم صرفه جویی و نکات ایمنی مصرف گاز در زمان برودت هوا

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تاکید کرد؛

لزوم صرفه جویی و نکات ایمنی مصرف گاز در زمان برودت هوا

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به برودت دمای هوا و افزایش مصرف گاز طبیعی، بر مصرف بهینه گاز و رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" ، با بیان اینکه به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف، جهت تداوم جریان گاز مشترکان خانگی و مشترکان ویژه از جمله بیمارستانها، گاز واحدهای صنعتی محدودتر می‌شود گفت: مشترکان صنعتی نسبت به تهیه سوخت دوم و مشعل دو گانه سوز اقدام کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به بارش‌ برف سنگین و کاهش محسوس دما در برخی از استان ها ، رعایت صرفه‌جویی در مصرف گاز و آمادگی لازم جهت مقابله با بحران‌های احتمالی ضروری است.

احمدپور به حفظ آمادگی کارکنان این شرکت اشاره کرد و افزود: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و با استفاده از همه توان و ظرفیت شرکت برای تامین گاز پایدار و مستمر و ایمن برای مشترکین استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران بر اجرای مدیریت مصرف در بخش مشترکین دولتی و صنعتی و رعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رئیس جمهور در خصوص روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از ورود به ادارات و خاموش کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از خروج تاکید کرد.

وی اظهار داشت: پایش دمای ادارات از طریق کارشناسان شرکت گاز استان انجام و نتیجه گزارشات به استانداری و سازمان بازرسی اعلام خواهد شد و در صورت عدم رعایت موارد بخشنامه گاز واحد دولتی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه محدویت واحدهای صنعتی از امروز آغاز شده و نیاز است سازمان صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی این موضوع را به واحدهای متولی و زیر مجموعه ابلاغ کنند و بر موضوع پیش بینی سوخت دوم تاکید گردد.

وی بیان کرد: هماهنگی با شرکت پخش فرآوردهای نفتی در جهت تهیه سوخت دوم صورت پذیرفته و مشکلی برای تامین سوخت دوم وجود نخواهد داشت.

احمدپور خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌هایی که حتی موقتی خالی از سکنه است، تنظیم دمای منزل بین  18تا 21درجه سانتیگراد، استفاده از لباس‌های گرم و مناسب فصل زمستان و همچنین استفاده از پرده‌های ضخیم را از جمله موارد مورد تاکید در بخش مشترکین خانگی اعلام کرد.

وی همچنین مدیریت مصرف گاز از سوی مشترکین را خواستار شد و افزود: مدیریت مصرف گاز یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در صورت رعایت آن از سوی مشترکین، علاوه بر صرفه اقتصادی برای آنان، از بروز مشکلات در پیک مصرف نیز جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با تاکید بر اینکه بستن شیر اصلی گاز در هنگام خروج از منزل سبب حفظ ایمنی و کاهش خطرات احتمالی نیز می‌شود تصریح کرد: اطلاع رسانی دقیق، آگاهانه و شفاف، مردم را برای مقابله با سرما و رعایت الگوی صحیح مصرف یاری خواهد داد و قطعاً این مساله را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

در حال حاضر ۵۵ شهر بزرگ و کوچک و ۲ هزارو ۱۵۱ روستای استان مازندران از نعمت گاز برخوردارند و  گاز رسانی به  دو شهر کوهستانی گزنگ و بلده و ۴۲۵ روستای مناطق کوهستانی هزار جریب نکا ، بهشهر و گلوگاه ، بخش لاریجان ، کجور و بلده نور در حال انجام است.


١٢:٠٠ - 1398/11/08    /    شماره : ٨٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج
تصاویر منتخب