صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

2151 روستای مازندران از گاز طبیعی بهره مند شدند

مدیرعامل شرکت گاز مازندران:

2151 روستای مازندران از گاز طبیعی بهره مند شدند

 

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: با گازرسانی ۱۵ روستا در سال جاری شمار روستاهای بهره مند از گاز به دو هزار و ۱۵1 روستا رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه امسال سال ترسالی و پربارشی را در پیش داریم افزود: در سال ترسالی نیاز متقاضیان به گاز افزایش می یابد و با توجه به محدودیت ها، کار سخت تر می شود.

وی به بحران سیل در سال جاری و تخریب تاسیسات زیرزمینی گاز اشاره کرد و میزان خسارت ها را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم خسارت های ناشی از سیل در بخش گاز را سریع تر رفع کنیم.

احمدپور ادامه داد: امسال ۲۵۰ کیلومتر شبکه گذاری در استان اجرا شده است و این در حالی که از سال ۹۷ افزایش قیمت ارز و دلار، لطمه زیادی وارد کرده است و مجبور شدیم برخی پیمان ها را خاتمه دهیم و پیمانکاران جدیدی انتخاب نمائیم.

وی با اظهار اینکه به دلیل مشکلات برخی پروژه ها با تاخیر مواجه شده است از مردم به دلیل این تاخیر و بدقولی عذرخواهی کرد و گفت: به رغم مشکلات امسال بیش از ۱۲ هزار علمک نصب و ۲۷ هزار مشترک جدید اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اشاره به اینکه امسال ۱۵ روستای استان گاز دار شده است تصریح کرد: شمار روستاهای بهره مند از نعمت گاز به دو هزار و ۱۵۱ روستا رسیده است.

وی افزود: مازندران اولین استانی است که بیشترین شمار روستاهای دارای نعمت گاز طبیعی را دارد و گازرسانی به شهر کوهستانی آلاشت نیز انجام شده است.

احمدپور همچنین با بیان اینکه ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری تحت پوشش شرکت گاز هستند گفت: گازرسانی به شهر کوهستانی بلده در حال انجام است و شهر گزنگ نیز در دستور برنامه گازرسانی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با عنوان اینکه ۹۳ درصد جمعیت روستایی نیز از نعمت گاز بهره مند هستند تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در دستور کار قرار دارد.

وی میزان اعتبار برای اجرای پروژه های گازرسانی در سال جاری را ۱۸۰ میلیارد تومان بیان کرد.

احمدپور با بیان اینکه این شرکت موفق به کسب تندیس سیمین در راستای مسئولیت اجتماعی در کشور شد، اظهار کرد: همه شرکت‌ها درخصوص آلودگی‌ها ناشی از فعالیت شرکت مسئولیت دارند از آنجا که شرکت گاز، این آلودگی را ندارد اقدام به برخی فعالیت اجتماعی کرده است.

وی افزود: شرکت گاز با کمک کارکنان برای تامین برخی لوازم خانگی سیل‌زدگان، آزادی زندانیان غیر عمد و اعطای کمک در جشن مهر برای دانش آموزان بی‌بضاعت به مسئولیت اجتماعی خود پرداخت.

احمدپور تصریح کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی، پیشنهاد کردیم در هر شهری یک مکانی را به شرکت گاز واگذار کنند تا با فضاسازی و ایجاد مبلمان شهری به مدیریت شهری آن منطقه کمک شود.

 

انعقاد تفاهمنامه اشتغال ناشنوایان بهزیستی با شرکت گاز مازندران

مدیر عامل شرکت گاز مازندران، بیان کرد: با ایجاد تفاهمنامه با مدیر کل بهزیستی مازندران مقرر شد در راستای مسئولیت اجتماعی، رستوران شرکت گاز به افراد ناشنوای بهزیستی مازندران واگذار شود تا از این طریق بخشی از افراد تحت پوشش بهزیستی شاغل شوند.

وی ادامه داد: در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت گاز مازندران پیشنهاد داد؛ با توجه به نیاز پرسنل گاز به لباس فرم مخصوص، می توانیم دوخت بخشی از این لباس‌ها را با همکاری کمیته امداد و اداره کل زندان‌ها انجام دهیم که کمک بسیار خوبی در راستای اشتغالزایی این افراد خواهد بود.

 

«طرح توسن» اقدام شرکت گاز مازندران در راستای مسئولیت اجتماعی

احمدپور با بیان اینکه، لازم است، کمک مردم و انجام مسئولیت اجتماعی بر اساس برنامه باشد، افزود: به همین خاطر تفاهمنامه‌ای با هلال احمر مازندران در قالب «طرح توسن» به مدت سه سال منعقد شد که طی آن تعدادی از پرسنل گاز با فراگیری آموزش‌های لازم بتوانند در مواقع بحرانی ‌یاری گر شهروندان باشند.

احمدپور، بیان کرد: برای خانواده‌ها و شرکت‌هایی که در پرداخت گاز تاخیر دارند با توجه به توصیه مقام معظم رهبری در حمایت از تولید، گاز شرکت‌ها قطع نشد و با تقسیط هزینه گاز، اجازه ندادیم که تولید شرکتی متوقف شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته مساجد و مدارس بر اساس الگوی مصرف بود، از سال ۹۷ در مجلس مصوب شد که گاز مساجد و مدارس رایگان است اما متولیان باید بدهی‌های قبل از سال ۹۷ را تسویه کنند.

 

گزارش تصویری

 


١٦:٠٢ - 1398/07/07    /    شماره : ٦٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٤٢خروج
تصاویر منتخب