صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در شرکت گاز مازندران

همزمان با هفته امر به معروف و نهی ازمنکر؛

برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در شرکت گاز مازندران

 

همزمان با هفته امر به معروف و نهی ازمنکر و با حضور کارکنان شرکت گاز مازندران کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر با موضوع رسانه ها و شبکه های اجتماعی و اداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، در این کارگاه آموزشی ، "دکتر ابراهیم اندرخورا" استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اجتماعی با اهمیت خواندن امر به معروف و نهی از منکر و تاکید بر اجرای آن در جامعه گفت: بر اساس آیات و روایات امر به معروف و نهی از منکر از ارکان اساسی جامعه ی اسلامی است.

وی با بیان ضرورت توجه به شیوه های انجام این فرایض به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: آگاهی کامل از شیوه های ترویج دین در قالب این فرایض مهم است و باید امران و ناهیان با ابعاد آن آشنا باشند.

دکتر اندرخورا به تهدیدات در کمین خانه و خانواده اشاره کرد و گفت: اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی، امنیت اجتماعی در خانواده را به خطر می‌اندازد که گاهی به طلاق زوجین هم می‌انجامد.

این استاد دانشگاه در مورد تربیت فرزندان هم اظهار کرد: فرزندان به ویژه فرزندان خردسال و کودکان را با تکنولوژی درگیر نکنیم، در تربیت آنان عامل باشیم نه آمر، خود دروغ نگوییم و توصیه به راستگویی نکنیم.

وی تصریح کرد: فساد اداری رابطه معکوس با شفافیت و نقد اجتماعی دارد و از طرفی میتوان ادعا کرد که شفافیت و نقد اجتماعی از مؤلفههای اصلی امر به معروف و نهی از منکر است و با تحقق آن میتوان تا حد قابل توجهی فساد اداری را کنترل کرد که این امر از مشخصههای اصلی جامعه اسلامی است.

دکتر اندرخورا در ادامه به مشخصههای سازمان سالم نیز اشاره کرد و گفت: شایسته‌سالاری، پاسخ‌گویی صحیح به مراجعین، حفاظت از بیتالمال، حاکمیت قانون و ارتباط درست با مطالعه مردم از مشخصات بارز سازمان سالمی است که دستاورد اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر است.

یادآور می شود در ابتدای مراسم "احسان مرتضوی" مداح اهل بیت علیهم السلام زیارت عاشورا را قرائت کرد.

 

 


١٠:٠٥ - 1398/06/12    /    شماره : ٥٦٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج
تصاویر منتخب