صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

یک میلیون و 443 هزار مشترک گاز طبیعی در مازندران

یک میلیون و 443 هزار مشترک گاز طبیعی در مازندران

 

شرکت گاز استان مازندران در سال 98 توانست بیش از 63 هزار مشترک جدید را جذب نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران،"جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهار داشت: در سال 98 با برنامه ریزی های بعمل آمده بیش از 63 هزار مشترک جدید از گاز طبیعی بهره مند شدند.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک جدید مجموع مشترکین گاز طبیعی در مازندران به یک میلیون و 443 هزار مشترک افزایش یافته است.

احمدپور با بیان اینکه هم اکنون 59 شهر و 2 هزار و 283 روستای مازندران بهره مند از نعمت گاز می باشند، گفت: با بهره مندی مشترکین جدید درصد بهره مندی گاز خانوارهای مازندران به بالای 98 درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهار داشت: هم اکنون شبکه گاز به دورترین و صعب العبورترین نقاط استان مازندران رسیده است و مجموعا بیش از 21 هزار کیلومتر عملیات شبکه گذاری در استان اجرا شده است.

احمدپور خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی 212 روستای مناطق کوهستانی در حال اجراست و 417 روستا در مرحله مطالعات گازرسانی قرار دارند.

وی تصریح کرد: اکنون ۹۹.9 درصد جمعیت شهری و ۹4 درصد جمعیت روستایی استان مازندران از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان مازندران با بیان این مطلب، اظهار داشت: در سال 98 با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده بیش از 63 هزار مشترک جدید از گاز طبیعی بهره مند شدند.

وی از اجرای 600 كيلومتر شبكه در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال 98 برای گازرسانی به 150 روستا برنامه ريزی صورت گرفته بود كه برای تحقق اين هدف استراتژيك اين حجم لوله گذاری صورت گرفته است .

احمدپور دلیل طولانی شدن گازرسانی به مناطق باقیمانده را، افزایش هزینه سرمایه‌گذاری و بالا رفتن قیمت اجناس مصرفی پروژه‌ها، نوسانات ارزی و مبلغ قرار داد پیمانکاران عنوان کرد و تصریح داشت: وزارت نفت برای جلوگیری از تعطیلی فعالیت پیمانکاران، هزینه سرمایه‌گذاری در استان را تا ۲ برابر افزایش داد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 1401 گازرسانی در استان مازندران به اتمام خواهد رسید، افزود: با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از تحریم ها و بالا رفتن نرخ ارز، تمام سعی و تلاش دولت این است که با تزریق بودجه عمرانی، پروژه های گازرسانی به مناطق صعب العبور بون توقف انجام پذیرد.

احمدپور با اشاره به اینکه شرکت گاز استان مازندران، اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات ویژه ای را در راستای مقابله با ویروس کرونا سرلوحه کار قرار داده است،گفت: این شرکت در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و حفظ سلامت کارکنان و مراجعین و با در نظر گرفتن شیوه نامه ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا، از روزهای ابتدایی مواجهه با این ویروس خطرناک، با تشکیل جلسه کمیته سلامت اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی خود را آغاز کرد.

وی، کنترل ورودی ادارات و تست میزان تب تمامی کارکنان قبل از ورود به ادارات، آموزش نیروهای خدماتی و ضدعفونی کردن تمام ساختمان ها و دفاتر کارکنان، نظارت ویژه بر رعایت بهداشت در محیط آبدارخانه ها ، توزیع مایع ضد عفونی، ماسک و دستکش یکبار مصرف، قطع تمامی فعالیت های ورزشی و اماکن مربوطه، تعطیلی رستوران و ممنوعیت پذیرش مهمان در مهمانسراهای گاز در سطح استان، حذف جلسات غیر ضروری و  گردهمایی و مراسم ها را از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در خصوص ادامه پروژه های گازرسانی در دوران بیماری کرونا گفت: پیمانکاران با رعایت پروتکل ها و ضوابط بهداشتی و ایمنی فعالیت خود را آغاز نمودند و ضمن از سرگیری روند توسعه گازرسانی با نظارت واحد HSE سلامت کارگران نیز در نظر گرفته شده است.

احمدپور افزود: شرکت گاز استان مازندران سال گذشته بالغ بر 8 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب گاز به مشترکین این استان تحویل داده است.

وی با بیان اینکه میزان مصرف گاز طبیعی در استان مازندران روند کاهشی داشت، گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در استان در سال 98 به نسبت مدت مشابه در سال 97 به علت اعمال محدودیت در مصرف صنایع، حدود ۱5 درصد کاهش داشته است.

احمدپور تصریح داشت: شرکت گاز استان مازندران در سال 98 به منظور کمک به اقتصاد کشور و رونق تولید، با گازدار نمودن 341 واحد صنعتی، موجب برگشت 6.5 میلیون لیتر سوخت مایع به ذخایر نفتی کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در خصوص اجرای طرح طبقه بندی مشاغل گفت: این طرح از سال 97 اجرایی شد و مطابق با  اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت گاز استان و انجام تطبیق شغلی، سنوات خدمتی کارکنان مشمول، از بدو ورود به صنعت نفت محاسبه و به فیش حقوق آنان اضافه شده است.

وی ادامه داد: تمام خدمات و توسعه گازرسانی به مناطق محروم در کارنامه افتخارهای شرکت گاز استان ثبت شد که مدیون زحمات مهندسان، کارشناسان، پیمانکاران و... شرکت گاز استان است و به همکاران خود افتخار می‌کنیم.


١٣:١٤ - 1399/02/02    /    شماره : ٩٤٣٤    /    تعداد نمایش : ٨٠٧٦خروج
تصاویر منتخب