صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نفت شمال کشور در ساری

برگزاری نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نفت شمال کشور در ساری

 

نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور با حضور مشاور اجتماعی وزیر نفت در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ،"سید امیر طالبیان " مشاور اجتماعی وزیر نفت در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور که در شرکت گاز مازندران در ساری برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه چهارمین نشست منطقه‌ای است که از سال گذشته شروع شد و تا کنون در منطقه عسلویه، ماهشهر و اهواز، برگزار شد.

وی افزود: فعالیت مسئولیت اجتماعی با حفظ سمت افراد انجام شده و فقط در شرکت‌های نفت و گاز یک پست مشاوره اجتماعی تعریف شد تا بتواند به این مهم بیشتر بپردازد.

طالبیان گفت: باید در موضوع مسئولیت اجتماعی برنامه داشته باشیم و فعالیت‌ها بر اساس نیازسنجی باشد و ارزیابی درستی داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف برنامه برسیم.

وی با بیان اینکه در گزارش مدیر عامل شرکت گاز مازندران اشاره خوبی به موضوع مشارکت مردمی شد، تصریح داشت: تشکیل گروه توسن (تیم واکنش سریع نهادها) اقدام بسیار خوبی است که با مشارکت هلال احمر در این شرکت شکل گرفت.

مشاور اجتماعی وزیر ،حفظ محیط زیست را یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی دانست و عنوان کرد: برای توجه به جامعه محلی سعی داریم تا از پیمانکاران همان منطقه بهره‌گیری کنیم تا بتوانیم رضایت جامعه محلی را نیز جلب کنیم.

در ابتدای این نشست "جعفر احمدپور" مدیر عامل شرکت گاز مازندران اظهار کرد: مسئولیت اجتماعی در قبال کارکنان به این معنا است که شرکت بتواند خلاقیت و توانمندی کارکنان را به فعالیت برساند و آنها را در طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی مشارکت دهد.

وی افزود: ایجاد محیط کاری مناسب، مشاوره طب سنتی، برگزاری جشنواره غذا، فراهم کردن امکانات زیارتی و سیاحتی، توجه به امور ورزشی و ساخت سالن ورزشی، حل مسائل خانوادگی از طریق روابط کار، آگاه‌سازی مسئولیت اجتماعی از جمله اقدامات شرکت گاز مازندران در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران بیان کرد: پاسخ‌دهی به شکایات مشتریان و کاهش حوادث مشترکین، نظر سنجی از مشترکین و آموزش نحوه استفاده از خدمات و محصولات شرکت گاز از جمله اقدامات این شرکت در قبال مسئولیت اجتماعی مشترکین است.

در ادامه این نشست "مجتبی اکبری" مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران، افزود: صلح و دوستی، حفظ کرامت انسانی و کاهش آلام انسانی موضوعی است که در مسئولیت اجتماعی هلال احمر تعریف می‌شود.

اکبری با تقدیر از تعامل ارزشمند شرکت گاز این استان با جمعیت هلال احمر گفت: تشکیل تیم توسن(تیم واکنش سریع نهادها) الگویی ممتاز در هم افزایی و مشارکت اجتماعی در فرایند مدیریت بحران و امداد و نجات است که برای نخستین بار در کشور در استان مازندران اجرایی شد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر مازندران در ۵ محور فردی،خانواده، محلات، شبکه های اجتماعی و همچنین در سطح سازمانها و دستگاه‌های اجرایی برنامه راهبردی خود را به منظور افزایش تاب‌آوری و تسریع در امداد و نجات در دست اقدام دارد که تاکنون نتایج بسیار ارزنده‌ای در تمام سطوح حاصل شده و نشان دهنده ظرفیت موثر جامعه برای مشارکت در مدیریت بحران است.

اکبری با تاکید بر ضرورت تعهد همه دستگاه‌های اجرایی به مسئولیت اجتماعی ، اظهار داشت: آسیب شناسی، نیازسنجی، ظرفیت سنجی و آموزش از الزامات تشکیل تیم های توسن در دستگاه‌های اجرایی است و این فرآیند در شرکت گاز مازندران به بهترین صورت و با بالاترین کیفیت محقق شده که نقش مدیریت این شرکت در نیل به اهداف مزبور بسیار ارزنده است.

وی ادامه داد: تعداد داوطلبین هلال احمر در استان 70 هزار نفر است که از این تعداد 12 هزار نفر عضو تخصصی فعال هستند.

اکبری به راه‌اندازی تیم واکنش سریع(توسن) در برخی ادارات به ویژه شرکت گاز مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت گاز مازندران از عاملان اصلی راه‌اندازی گروه توسن بود که از این جهت قدردان مدیریت این شرکت هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران در ادامه افزود: در هلال احمر استان رسته امدادگر، نجاتگر و ایثار داریم که در رسته امدادگر افراد با آموزش 30 ساعته کارت دریافت می کنند و این رسته خود دارای سه رتبه است اما رسته نجاتگر و ایثار باید از آموزش‌های خاصی برخوردار بوده و در عملیات‌ها و دوره‌های ویژه شرکت داشته باشند.

این نشست با حضور رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ، مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان ، منطقه 9 عملیات انتقال گاز ، مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری ، مدیر خطوط لوله و مخابرات منطقه شمال و رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت مازندران و گلستان در سالن کنفرانس شرکت گاز مازندران برگزار شد .

 


٠٧:٣٩ - 1398/03/23    /    شماره : ٤١٠٩    /    تعداد نمایش : ٨١٨خروج
تصاویر منتخب