چهارشنبه 7 فروردين 1398   00:31:48
23:491397/12/22 چهارشنبه
مشعل گاز 33 روستای هزار جریب مازندران روشن شد

همزمان با روز بزرگداشت شهدا؛

مشعل گاز 33 روستای هزار جریب مازندران روشن شد

 

همزمان با 22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا؛ مشعل گاز 33 روستای منطقه هزار جریب در شرق مازندران امروز چهارشنبه با حضور استاندار و جمعی از مردم به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ؛ " جعفر احمدپور " مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه تا پایان سال 98 طرح های گاز رسانی به 152 روستای منطقه هزار جریب نکا، بهشهر و گلوگاه در شرق استان به پایان می رسد، گفت: 33 روستای بخش هزار جریب نکا امروز با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریال گاز دار شدند.

احمدپور با بیان اینکه 2هزار و 700خانوار در این منطقه از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند، ادامه داد: بر اساس برنامه 99 روستای بخش هزار جریب در شرق استان تا پایان سال آینده گاز دار می شود.

وی مقدار اعتبار مورد نیاز عملیاتی شدن این طرح را سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه تاکنون دو هزار و100روستای مازندران از نعمت گاز بهره مندند، اظهار داشت: 425روستای مناطق کوهستانی هزار جریب نکا و بهشهر، بخش لاریجان و کجور و بلده نور در مرحله مطالعات گازرسانی قرار دارند.

وی بیان داشت: اگر چه هزینه گازرسانی در این مناطق بسیار سنگین است، اما دولت مصمم است تا این انرژی مهم را به همه هموطنان برساند و طبق برنامه تا پایان سال 1400 گاز رسانی در همه مناطق استان به پایان می رسد.

احمدپور گفت: اکنون شرایط موجودی گاز طبیعی در لوله های زیر ساختی استان به حد کافی و جود دارد و نیاز نیست حتی یک لیتر سوخت فسیلی در استان مازندران مصرف شود.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران افزود: گازرسانی، پروژه زیرساختی مهم برای توسعه رفاه و حفاظت از محیط زیست است که ضمن فراهم نمودن استفاده مناسب از گاز سالم و پاک، شرایط مناسب برای ماندگاری جنگل و محیط زیست افزایش می‌یابد.

وی تصریح داشت: مردم منطقه مسائل ایمنی را باید رعایت کنند و با هماهنگی با همکاران اداره گاز به سرعت امکان اهدای کنتور به روستائیان وجود دارد اما باید هماهنگی و نظارت برخی ادارات از جمله نظام مهندسی برای منازل روستایی نیز انجام شود.

در پایان احمدپور با اشاره به اهمیت تجهیزات گاز در منازل، تصریح کرد: در تأمین گاز و امکانات آن با توجه به ارزان بودن باید بهترین و مناسب‌ترین تجهیزات برای مردم ارائه شود.

عكس هاي مرتبط :
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما