چهارشنبه 27 تير 1397   02:00:08
17:051397/2/8 شنبه
مذاکرات با چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه گازرسانی به روش LNGدر استان

مذاکرات با چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه گازرسانی به روش LNGدر استان

 

مدیرعامل شرکت گاز مازندران از انجام مذاکره با چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه گازرسانی به روش LNG  در استان خبر داد و گفت: پیشنهادات شرکت shanghai gas  برای توسعه فناوری های جدید در بخش LNG   در حال بررسی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، "جعفر احمدپور" با اعلام خبر نشست مشترک با چینی ها ، اظهار داشت: در راستای افزایش بهره وری سازمانی و به منظور بهره مندی از فناوری های نوین در حوزه های ذخیره سازی انرژی به روش c.n.g و , L.N.G این نشست تخصصی و تبادل تجربیات با شرکت shanghai gas چین صورت گرفت .

وی با بیان اینکه یکی از استراتژیهای شرکت ملی گاز ایران همکاری با کشورهای منطقه بمنظور تولید و انتقال گاز می باشد ،افزود : تبدیل شدن به شرکت برتر و مدل شدن از طریق بهینه کاوی از شرکت های ملی درسطح بین المللی از تاکیدات مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران می باشد .

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران می توانند به صورت مستقل یا در قالب کنسرسیوم در این پروژه ها مشارکت داشته باشند.

احمدپور با بیان اینکه گازرسانی به مناطق صعب العبور از استراتژی های شرکت گاز مازندران می باشد، ادامه داد : از فناوری های نوین در حوزه ذخیره سازی گاز و گازرسانی به روشcng  و   mini Lng در این مورد استفاده خواهد شد .

وی تصریح کرد : انتظار داریم از مجموعه منابعی که شرکت چینی برای سرمایه گذاری لحاظ خواهد نمود، اعتبارات خوبی در قالب کمک های بلاعوض و تسهیلات با بهره کم به بخش ذخیره سازی انرژی و توربین های گازی اختصاص دهد.

احمدپور با اشاره اینکه گازرسانی با هزینه و سرمایه گذاری شرکت چینی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت : سرمایه گذار طی 15 سال هزینه خودش را دریافت خواهد کرد و شرکت گاز هیچگونه هزینه ای در این زمینه نخواهد داشت .

مدیرعامل شرکت گاز مازندران به دلیل طراحی و اجرای پروژه بزرگ در استان خاطرنشان کرد: اگر استفاده از LNG در مازندران جا بیفتد و فرهنگ شود می‌تواند طبق قوانین بین‌المللی برای کشتی‌ها و شناورهای موجود در دریای خزر برای جایگزینی سوخت پاک به جای گازوئیل و... برای حفظ محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این طرح می‌تواند زیرساختی برای مازندران در ایجاد اشتغال باشد، بیان کرد: طرح در بحث محیط زیست و حفاظت از جنگل هم مورد اهمیت است.

در ادامه نماینده شرکت SHANGHAI GAS چین ، گزارشی از اقدامات و توانمندی های خود را برای حاضران تشریح داد و پیشنهادات خود را به منظور توسعه این فناوری در شرکت گاز مازندران ارائه نمود.

عكس هاي مرتبط :
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما