يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   00:25:08
12:111398/1/16 جمعه
استمرار خدمات گازرسانی در همه شهرها و روستاهای سیل خیز مازندران

با تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت گاز استان مازندران ؛

استمرار خدمات گازرسانی در همه شهرها و روستاهای سیل خیز مازندران

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران از پایداری و وصل جریان گاز تمامی شهرها و روستاهای سیل خیز بهره‌مند از گاز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، " جعفر احمدپور " با اشاره به اینکه سیلاب باعث بوجود آمدن خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی گاز بویژه در شهرستانهای قائم شهر و زیرآب شد اظهار کرد: حضور به موقع مسئولین امر و ایجاد تمهیدات لازم، خوشبختانه تاکنون هیچگونه مشکلی برای تاسیسات گاز رسانی بوجود نیامده و با مدیریت صحیح  انجام شده، گاز هیچ یک از شهرها و روستاهای استان قطع نشده و جریان گاز تمامی آنها وصل و استمرار دارد.

وی افزود: از روز اول بارش باران در استان همراه با مدیران شرکت و روسای ادارات گاز رسانی به طور مستمر تاسیسات گاز مناطق مورد نظر را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم، تا مساله ای بوجود نیاید.

احمدپور تصریح نمود: خط تغذیه ۱۲ اینچی گاز منطقه بالاتجن قائمشهر که در جریان وقوع سیلاب روزهای نخست امسال دچار آسیب شده بود و گاز ۵۵ روستا قطع شده بود، با اقدام جهادی کارکنان واحدهای تعمیرات و امدادی بعد از مدت کوتاهی ترمیم و گاز مصرفی پایدار به خانه شهروندان انتقال یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران افزود : واحد بهره برداری ، امداد و تعمیرات شرکت گاز مازندران از نخستین روزهای وقوع سیل در مازندران به صورت شبانه روزی در حال بازرسی و کنترل خطوط شبکه گاز در نقاط حادثه دیده هستند تا گاز مصرفی شهروندان مازندرانی پایدار بماند.

احمدپور با اشاره به اینکه بهمراه اعضای اکیپ مهندسی و ستاد بحران استان ،ضمن حضور مستمر در طی این چند روز در اداره گاز شهرستان پل سفید سوادکوه اظهار داشت : با طغیان رودخانه تلار در شهرهای زیرآب و پل‌سفید که به خطوط شبکه 16 اینچ آسیب رسانده شده و این طغیان باعث قطع گاز این خط لوله نشده ولیکن آنرا از عمق 2 متری زمین به سطح آب آورده که با استاندارد نگهداری خطوط لوله همخوانی نداشته و باید هر چه سریعتر بر اساس استاندارد نگهداری خطوط ملی گاز بحالت اول در آید .

وی با بیان اینکه سیل، بخشی از خطوط تغذیه جمشید آباد زیرآب را تخریب نمود تصریح کرد : با برنامه ریزی که در طی این چند روز صورت گرفت مقرر گردید توسط پیمانکاران طرف قرارداد این شرکت بهمراه ماشینهای ساختمانی و بیل مکانیکی مسیر سیلاب را تغییر داده تا کار حفاری و مرمت این خطوط را به پایان برسانیم و شهروندان و ساکنین مسیر رودخانه از نعمت گاز ایمن و پایدار برخوردار شوند.

مدیر عامل گاز مازندران افزود : گاز همه مشترکین در این شهر بدون هیچ مشکلی وصل است به غیر از منازلی که در حاشیه رودخانه بنا به دلائل ایمنی و عدم حضور ساکنین قطع شده ، و آنهم بزودی وصل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران با اشاره به این‌که در سایر شهرهای این استان گاز به صورت پایدار است، تصریح کرد: مشکل افت فشار در بالا تجن قائم‌شهر نیز به دلیل آسیب دیدگی  لوله ۱۲ اینچ که از رودخانه تلار عبور می کند با تلاش همکاران در واحد مهندسی و اجرا در حال ترمیم بود، اما سیل مجدد موجب عدم ترمیم کامل آن شد ،که البته از طریق بای پاس این مشکل جبران گردید .

احمدپور در پایان یادآور شد: لازم میدانم از مسئولین بزرگوار خصوصاً استاندار محترم، فرماندار و نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولین شهری و مردم خوب و مهربان زیرآب که در طی این چند روز نهایت همکاری با بنده و همکاران و پیمانکاران عزیز نمودند تشکر نمایم.

عكس هاي مرتبط :
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما