اخبار گاز مازندران

حفظ و تحکیم فرهنگ حماسه عاشورایی دفاع مقدس عامل برتری ایران اسلامی شد 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران عنوان کرد؛

حفظ و تحکیم فرهنگ حماسه عاشورایی دفاع مقدس عامل برتری ایران اسلامی شد

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه اقتداری که ایران اسلامی در دنیا پیدا کرده به برکت شهداست ، اظهار داشت : حفظ و تحکیم فرهنگ حماسه عاشورایی دفاع مقدس عامل برتری ایران اسلامی در جهان شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز مازندران، " سردار عبداله ملکی " مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران که همزمان با هفته دفاع مقدس، در سیزدهمین یادواره شهدای گرانقدر شرکت گاز استان تصریح کرد: صبر و استقامت امام حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا درس آزادگی را به جهانیان آموخت و رزمندگان کشور عزیزمان ایران سال ها بعد این استقامت را بار دیگر با تاسی از امام حسین(ع) به نمایش گذاشتند.

سردار ملکی ادامه داد : یادواره های شهدا فرصت مناسبی برای بازخوانی سیره عملی شهدا و آشنایی با سبک زندگی آنان است .

وی با اشاره به اینکه مردم ایران در آن دوران با توکل و استعانت از خداوند متعال در برابر مستکبران ایستادگی کردند، افزود: دفاع مقدس برآمده از فرهنگ عاشورا است و امروز همه هم و غم دشمنان گرفتن این فرهنگ از ملت ایران است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یکی از بارزترین خصوصیات رزمندگان اسلام در دفاع مقدس را بی اعتنایی به ظواهر دنیا بیان کرد و گفت: جوانان مبارز در جنگ تحمیلی به همه لذت های ظاهری دنیا پشت کردند و دفاع از میهن و نظام اسلامی را توفیقی برای خدمت دیدند.

وی خاطرنشان کرد: شهادت طلبی یکی از مهمترین اصولی بود که دلاورمردان عرصه دفاع توانستند با تکیه بر آن مرگی افتخار آفرین برای خود رقم بزنند، و با ایثار ، فداکاری و شهادت در راه خدا برای ما و نسل بعد از ما عزت را به ارمغان آوردند.

سردار ملکی تصریح کرد: مسلمانان سراسر دنیا در سوریه و عراق تا پای جان می جنگند و این افراد روحیه ای نشأت گرفته از فرهنگ عاشورا دارند. کشورهای اسلامی و امت های بیدار وارد عرصه شده و برای دفاع از ارزش های الهی فعالیت می کنند که زیربنای این تفکر ریشه در انقلاب ملت ایران و روحیه شهادت طلبی ملت ایران دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: درسی که ملت ایران از عاشورا گرفت امروز به عنوان یک الگو در سراسر جهان منعکس شده و امت های اسلامی سرباز نهضت عاشورا شدند.

وی بیان کرد: قطعا شهدای عظیم الشأنی که هستی خود را برای دفاع از حرم گذاشتند در حقیقت آینده انقلاب و اسلام را تضمین می کنند. مردم ایران تابع فرهنگ عاشورایی و زینبی هستند یعنی نمی گذارند که سختی میدان اسارت و میدان کربلا آنها را از پا در بیاورد.

سردار ملکی با یادآوری اینکه سیره شهدا اطاعت از ولی‌فقیه، مقام معظم رهبری است بیان داشت: رهبری این نظام اسلامی را هدایت کرد و امروز اقتدار نظام اسلامی را در عرصه‌های گوناگون شاهد هستیم.

گفتنی است در خاتمه این مراسم خانواده معزز شهدا ، رزمندگان دفاع مقدس و چهره های ماندگار جنگ در شرکت گاز استان مازندران تجلیل شدند.

 
1396/7/4 سه‌شنبه
عكس هاي مرتبط :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید