اخبار گاز مازندران

بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت گاز مازندران برگزار شد 

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ؛

بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت گاز مازندران برگزار شد

 

همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه (بهار در بهار) ویژه فرزندان کارکنان شرکت گاز مازندارن عصر امروز 16 اسفند ماه با حضور 442 متسابق در اداره مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: از همه دست اندر کارانی که با تلاش خود در ایجاد انس خانواده‌ها با قرآن همت می نمایند تقدیر می‌کنم.

وی با بیان اینکه برگزاری این مسابقات بستری را برای انس بیشتری خانواده ها با قرآن فراهم می‌کند، افزود: با توجه به هجمه فرهنگی دشمنان که چندین بار از سوی مقام معظم رهبری در سالهای متمادی هشدار داده شد باید جامعه را با معارف قرآنی آشنا کنیم.

احمدپور با اشاره به اینکه هرچه انسان از نظر علمی جلو می‌رود دریاهای علمی قرآن آشکارتر می‌شود، افزود: انس با قرآن، تحقیق، پژوهش و تفکر در قرآن موجب سعادتمندی انسان‌ها و جوامع می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: پرداختن به قرآن از این جهت که کلام الهی است مسیری است که نگهدارنده و همچون یک سپر مقاومتی برای نفوذ با دشمن بوده و جامعه را به سعادت رهنمون می‌کند.

وی افزود: بدون قرآن جامعه بشری در تاریکی خواهد بود و آشنایی، فهم و عمل به قرآن تنها راه نجات بشریت است.

"سید حمزه عمادی " دبیر ستاد قرآنی شرکت گاز مازندران از رشد 41 درصدی متسابقین در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه شرکت گاز مازندران خبر داد.

دبیر ستاد قرآنی شرکت گاز مازندران گفت: این مسابقات در دو گروه ویژه فرزندان دختر و پسر در رشته‌های حفظ تخصصی، حفظ عمومی، حفظ موضوعی، صحیح‌خوانی، مفاهیم قرآنی، مفاهیم نهج‌البلاغه،مفاهیم صحیفه سجادیه، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، قصه‌گویی و اذان(ویژه پسران) برگزار می‌شود.

وی افزود: در سال گذشته تعداد کل شرکت‌کنندگان  316 نفر بوده که این تعداد با رشد 41 درصدی در سال جاری به  442 نفر افزایش یافته است.

عمادی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات در رشته حفظ تخصصی 27 نفر، حفظ عمومی 47 نفر، حفظ موضوعی 11 نفر، صحیح خوانی 68 نفر، مفاهیم قرآن 96 نفر، مفاهیم نهج البلاغه 87 نفر، قرائت تحقیق 6 نفر، قرائت ترتیل 32 نفر، اذان 4 نفر و قصه‌گویی 58 نفر در مجموع پسران و دختران شرکت کردند.

لازم به ذکر است در این مراسم گروه تواشیح ابرار ساری به تواشیح خوانی و مداح اهل بیت(ع) به مولودی خوانی پرداختند.      

 
1396/12/16 چهارشنبه
عكس هاي مرتبط :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید