اخبار گاز مازندران

مدیریت مصرف گاز طبیعی کمک مؤثری به اقتصاد خانواده خواهد کرد 

مدیرعامل گاز مازندران پیش از خطبه های نماز جمعه آمل تاکید نمود:

مدیریت مصرف گاز طبیعی کمک مؤثری به اقتصاد خانواده خواهد کرد

 

مدیرعامل گاز مازندران با بیان اینکه معمولا در مصارف بالا 10 درصد صرفه جویی در مصرف گاز به میزان 30 درصد مبلغ گاز بها کاهش می یابد، تصریح کرد: پس با مدیریت مصرف گاز طبیعی از حیث اقتصادی هم می توانیم کمک مؤثری به اقتصاد خانواده کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده در جمع مردم هزار سنگر آمل اظهار کرد: بارش برف در روزهای نخست آذر ماه امسال باعث کاهش شدید دمای هوا شده و به‌همراه خود افت فشار گاز را به‌بار آورد.

وی افزود: طی 100 سال اخیر بر اثر سرما دمای منفی 20 درجه سانتی‌گراد را در مازندران نداشتیم ولی در روزهای اول و دوم آذر امسال این امر محقق شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اعلام اینکه گاز نعمت خدادادی و از اعماق 4 هزار متری دریا استخراج شده و به خشکی منتقل می‌شود، بیان کرد: از لحاظ دارا بودن نعمت گاز، بالقوه بودن و ذخیره آن در رتبه نخست جای داریم و کشورهای روسیه، قطر، کانادا و آمریکا نیز در این زمینه دارای رتبه هستند.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه تولید گاز کشورمان قبل از انقلاب اسلامی جایگاه خوبی نداشت ولی بعد از تشکیل نظام اسلامی این روند با رشد چشم‌گیر همراه بود، اظهار کرد: در زمینه تولید گاز کشورمان در رتبه چهارم دنیا جای دارد و از لحاظ مصرف هم رده سوم را به خود اختصاص دادیم.

وی بیان کرد: در سرما و برف اخیر 27 استان کشور با افت شدید دمای هوا مواجه شدند و مازندران به‌دلیل جای گرفتن در انتهای خطوط گازرسانی دچار افت فشار و قطع گاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اشاره به اینکه با کاهش دمای هوا افزایش مصرف را شاهد هستیم، یادآور شد: هموطنان در فصل سرد سال برای استفاده همه مردم از نعمت گاز طبیعی صرفه‌جویی کنند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف گاز طبیعی توسط مشترکان، مصرف بهینه گاز را از دو جهت حائز اهمیت عنوان کرد: از یک طرف ذخائر ارزشمند گاز طبیعی سرمایه های بین نسلی است که باید با مصرف بهینه سهم نسل های آینده را محفوظ نگه داریم و از طرف دیگر با توجه به محاسبه گاز بها به صورت پلکانی، مشترکان گاز طبیعی می توانند با مقداری صرفه جویی به میزان قابل توجهی هزینه گاز بها مصرفی را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اعلام ایجاد خط لوله بوشهر، دامغان، کیاسر به طول 170 کیلومتر با لوله 42 اینچ، بیان کرد: به دلیل برخی محدودیت‌ها و تحریم، امید داریم این طرح تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسد و مشکلات مسیر تأمین گاز در استان مازندران را برطرف کند.

ابراهیم‌زاده با اشاره به نیاز مدیریت یکپارچه گاز در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان بیان کرد: نقش شرکت گاز مازندران توزیع این نعمت گرانبها است.

وی با اعلام اینکه در جریان کاهش شدید دمای هوای مازندران شرکت گاز مازندران در زمینه تأسیسات مشکلی نداشت، خاطرنشان کرد: همه کارکنان گاز استان به حالت آماده‌باش در حال خدمت‌رسانی بودند و مشکلات موجود در زمینه تأمین گاز بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با تأکید بر اینکه طی بارش سنگین برف گذشته در ایستگاه تقلیل فشار گاز رشت که در شرایط طبیعی 22 میلیون متر مکعب جریان دارد به یک‌باره میزان انتقال گاز 16 میلیون متر مکعب به مازندران کاهش یافت، ادامه داد: 56 هزار خانوار آملی طی بارش برف گذشته در بخش گاز با مشکل روبه‌رو شدند که از همه آملی‌ها عذرخواهی می‌کنم.

ابراهیم زاده با اشاره به نقش گاز طبیعی در توسعه اقتصادی و رفاه عمومی جامعه اظهار داشت: پرداخت به موقع گاز بهاء، توسعه متوازن خدمات رسانی به مردم را در پی خواهد داشت.

وی با تاکید برسهم گاز در تامین یارانه مردم گفت: وصول مطالبات برای تامین به موقع یارانه ها امری اجتناب ناپذیر است و از جهتی تامین بودجه شرکت و اجرای به موقع پروژه های گازرسانی نیز در گروی وصول مطالبات می باشد.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران با توجه به اهمیت موضوع و جایگاه ائمه جمعه تصریح کرد : بی شک با توجه به جایگاه والای نماز سیاسی و عبادی جمعه و اثربخشی آن، ائمه جمعه می توانند نقش موثری در آگاهی بخشی به مردم برای رعایت الگوی مصرف و کاهش مصرف گاز در فصل سرما داشته باشند.

 
1395/10/12 يكشنبه
عكس هاي مرتبط :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید