اخبار گاز مازندران

بازدید مدیران شرکت ملی گاز ایران از پروژه انتقال گاز دامغان - کیاسر 

بازدید مدیران شرکت ملی گاز ایران از پروژه انتقال گاز دامغان - کیاسر

 

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران و مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه این شرکت امروز چهارشنبه به همراه معاون امور عمرانی استاندار مازندران و مدیران شرکت گاز استان های گیلان ،گلستان و مازندران از پروژه انتقال گاز دامغان - کیاسر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، سعید مومنی در خصوص پروژه مذکور اظهار کرد: این پروژه از پیشرفت اجرایی خوبی برخوردار است که با بهره برداری از این پروژه در تیر ماه سال 96،دیگر شاهد افت فشار در استانهای شمالی کشور نخواهیم داشت.

وی در ادامه در خصوص نیاز ایران به گاز ترکمنستان گفت: میزان گازی که ترکمنستان برای ما تامین می کند 2 الی 3 در صد از کل کشور است که با برطرف شدن مشکلات اجرایی خطوط جدید، انتقال گاز ارتباط ما با ترکمنستان صرفا تجاری و بر اساس برد برد خواهد بود.

وی افزود: با تمهیداتی که هم از نظر فنی در ایستگاه تقویت فشار و هم در خطوط تقویتی تزریق گاز در دو هفته گذشته صورت گرفته کمک زیادی در پایداری گاز استانهای شمالی کشور به خصوص مازندران شده است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه ما از لحاظ مصرف گاز در رتبه سوم جهان پس از کشورهای آمریکا و روسیه قرار داریم، عنوان کرد: ما با داشتن 34 تریلیون متر مکعب منابع گاز در رتبه اول دنیا قرار داریم ولی به لحاظ مصرف گاز، رتبه مناسبی نداریم بنابر این با بهینه مصرف کردن در تمام بخشها می توانیم هم در صادرات رتبه خوبی داشته باشیم و هم شاهد افت فشار نباشیم.

به گفته مومنی، اگر بتوانیم 10 در صد در مصرف گاز صرفه جویی کنیم دستاوردهای بسیاری برای صادرات و استفاده در صنایع خواهیم داشت و منافع زیادی برای کشور دارد لذا باید صرفه جویی را در تمام بخشها به خصوص بخش خانگی داشته باشیم.

وی در ادامه عنوان کرد:در حال حاضر بیش از 1077 شهر و 21600 روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد:سهمی که شرکت گاز در سبد انرژی کشور دارد حدود 70 در صد است و حرف اول تامین انرژی از سوی شرکت ملی گاز زده می شود که این امر ما را در دنیا منحصر به فرد کرده است. 

وی میزان مصرف گاز در سال گذشته را 171 میلیارد متر مکعب اعلام  کرد و گفت : پیش بینی می شود این میزان مصرف  در سال جاری به 191 میلیارد متر مکعب برسد.

 
1395/10/8 چهارشنبه
عكس هاي مرتبط :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید