دوشنبه 25 تير 1397   13:54:50
اخبار داخلی
10:571396/12/28 دوشنبه
توصیه های ایمنی گاز در ایام نوروز جدی گرفته شود

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبر داد:

توصیه های ایمنی گاز در ایام نوروز جدی گرفته شود

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران گفت: رعایت نکات ایمنی در ایام عید و مسافرت‌های نوروزی باید در منازل جدی گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، " جعفر احمدپور " از همه مسافرین خواست با رعایت نکات ایمنی وسایل گازسوز در ایام نوروز، امنیت و آسایش را به خانواده‌های خود هدیه دهند.

وی با اشاره به اینکه بستن شیرگاز قبل از سفر، یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از حوادث می باشد افزود: دقت داشته باشید با بستن شیرهای مصرف گاز، خطری منازل مورد نظر را تهدید نخواهد کرد و مشترکین عزیز می توانند در کمال آرامش به مسافرت خود ادامه دهند .

احمدپور با بیان اینکه گاز طبیعی مایه آسایش و آرامش هموطنان است تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی و توجه به پیام ها و توصیه های شرکت گاز ، ضامن رفاه و آسایش شما بوده و بسیار با اهمیت می باشد ضمن اینکه بی توجهی به آن خطرات ناگواری را بهمراه دارد که غیرقابل جبران است .

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران تصریح داشت : اگر به بعضی از شیرهای مصرف فعلی، هیچگونه وسیله گازسوزی وصل نشده و مورد استفاده قرار نمی‌گیرند لازم است حتماً با درپوش مسدود شوند تا چنانچه احیاناً شیر مصرف باز شد و یا دارای نشتی بود، گاز از لوله خارج نشده و حادثه‌ای به وجود نیاید.

وی افزود : در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز مجاور کنتور را باز کنید، در ابتدا لازم است اطمینان حاصل نمائید که همه شیرهای مصرف وسایل گازسوز بسته است؛ در غیر این صورت حتی اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

احمدپور با اشاره به اینکه برای اطمینان از عدم وجود نشتی گاز، قطعات لوازم گازسوز و محل اتصال‌های آن‌ها به سیستم لوله‌کشی را دائماً به‌ وسیله اسفنج و کف مواد شوینده بازرسی کنید،عنوان کرد : چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حبابی تشکیل شود نشان‌دهنده نشت گاز است؛ چنانچه هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و نسبت به بررسی و رفع علت اقدام کنید.

وی تاکید داشت : هرگز برای پیدا کردن محل نشت گاز از شعله کبریت و امثال آن استفاده نکنید.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران خاطرنشان کرد : اجاق گاز و سایر لوازم گازسوز را در معرض کوران هوا و جریان باد قرار ندهید و از سر رفتن غذا بر روی اجاق گاز جلوگیری کنید.

وی افزود : هنگام استشمام بوی گاز ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا نفرات را از محل خارج و سپس شیر اصلی گاز را بسته و از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه خودداری کنید و مراتب را سریعاً به نیروهای پست امداد گاز به شماره 194 و یا آتش‌نشانی به شماره 125 اطلاع دهید.

احمدپور تصریح داشت : چنانچه در میان اطرافیان شما کسانی هستند که نحوه رفتار صحیح با لوازم گازسوز را نمی‌دانند و خطرات گاز را نمی‌شناسند، آن‌ها را راهنمایی کنید.

مدیرعامل گاز استان مازندران در پایان ضمن آرزوی سالی پر خیر و برکت برای هموطنان عزیز اظهار داشت: لازم است مشترکین عزیز به موارد اشاره شده توجه بیشتری داشته باشند تا انشاء ا... شاهد هیچگونه حادثه ای نباشیم و بتوانند تعطیلات نوروزی را در کنار کانون گرم خانواده بخوبی سپری نمایند.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما